Hartford High School Results

Girls Athlete Place Section Results
55 Meter Dash
7.78 Eleanor Hinckley 6th Semis H1 Girls 55m Dash Semis
7.83 Eleanor Hinckley 16th Prelims H11 Girls 55m Dash Prelims
7.91 Gretchen Josselyn 21st Prelims H3 Girls 55m Dash Prelims
7.96 Reilly Slusser 29th Prelims H8 Girls 55m Dash Prelims
300 Meter Dash
43.81 SB Kennedy Mullen 7th Finals H3 Girls 300m Dash
44.11 SB Reilly Slusser 9th Finals H5 Girls 300m Dash
45.51 Eleanor Hinckley 21st Finals H3 Girls 300m Dash
46.31 SB Gretchen Josselyn 30th Finals H7 Girls 300m Dash
600 Meter Run
1:43.36 SB Kennedy Mullen 11th Finals H2 Girls 600m Run
1000 Meter Run
3:35.10 SB Bethany Davis 3rd Finals H5 Girls 1000m Run
Two Mile Run
14:13.76 SB Bethany Davis 16th Finals H1 Championship Girls 2 Mile
55 Meter Hurdles
9.77 SB Gretchen Josselyn 13th Semis H1 Girls 55m Hurdles Semis
9.86 Gretchen Josselyn 16th Prelims H5 Girls 55m Hurdles Prelims
10.99 Daisy Phelps 41st Prelims H2 Girls 55m Hurdles Prelims
12.27 Caroline Hamilton 52nd Prelims H6 Girls 55m Hurdles Prelims
4x200 Meter Relay
1:54.43 SB Relay Team 1st Finals H5 Girls 4x200m Relay
4x400 Meter Relay
4:37.60 SB Relay Team 2nd Finals H5 Girls 4x400m Relay
High Jump
4-10 Eleanor Hinckley 3rd Finals H1 Girls High Jump Unseeded
Long Jump
14-8 Kennedy Mullen 24th Finals H1 Championship Girls Long Jump
13-8.25 Chloe Jensen 20th Finals H2 Girls Long Jump Unseeded
12-4.25 Megan Lang 36th Finals H1 Girls Long Jump Unseeded
Triple Jump
34-4.5 Kennedy Mullen 4th Finals H2 Championship Girls Triple Jump
29-11.25 SB Caroline Hamilton 4th Finals H1 Girls Triple Jump Unseeded
27-10.25 SB Chloe Jensen 11th Finals H1 Girls Triple Jump Unseeded
Shot Put
34-0.5 Maliya Sinclair 5th Finals H2 Championship Girls Shot Put
27-11.5 Anne Marie Schneller 22nd Finals H1 Championship Girls Shot Put
26-5.75 Tayler Simmons 26th Finals H1 Championship Girls Shot Put
Weight Throw
34-8.25 SB Maliya Sinclair 11th Finals H2 Girls Weight Throw
30-2.25 Anne Marie Schneller 16th Finals H2 Girls Weight Throw
28-3.5 SB Tayler Simmons 17th Finals H1 Girls Weight Throw
Boys Athlete Place Section Results
300 Meter Dash
45.13 SB Chase Goodwin 93rd Finals H18 Boys 300m Dash
52.95 Sean Lyons 94th Finals H18 Boys 300m Dash
600 Meter Run
1:31.31 Aaron Mitchell 1st Finals H4 Boys 600m Run
1000 Meter Run
3:05.58 Zachary Schneider 46th Finals H6 Boys 100m Run
One Mile Run
4:53.94 SB Paul Carol 17th Finals H2 Boys 1 Mile Unseeded
Long Jump
17-7 Aaron Mitchell 10th Finals H3 Boys Long Jump Unseeded
Shot Put
27-8.75 Rocco Clough 23rd Finals H1 Boys Shot Put Unseeded
Weight Throw
44-0.75 Ryan Reed 17th Finals H2 Boys Weight Throw
26-9.25 SB Rocco Clough 25th Finals H1 Boys Weight Throw